Instytut Biologii, Biotechnologii i Ochrony Środowiska

Film podsumowujący projekt IMBIO

12.12.2023 - 09:27 aktualizacja 12.12.2023 - 09:27
Redakcja: Ewelina Malinowska
Tagi: badania, bazy danych, bio-gis, dane, GIS, imbio, konferencja

W dniach 29-30 listopada prof. dr hab. Adam Rostański reprezentował Uniwersytet Śląski podczas Forum BIO-GIS w Poznaniu. Konferencja odbyła się pod hasłem: „Transformacja historycznych danych przyrodniczych do cyfrowych baz danych przestrzennych oraz ich wykorzystanie w nauce, edukacji i ochronie przyrody – VIII Forum BioGIS – System Informacji Przestrzennej w badaniach różnorodności biologicznej„. Więcej o samej konferencji mogą Państwo przeczytać na jej stronie internetowej.

Podczas Forum zaprezentowano także krótki film podsumowujący działania Projektu IMBIO (którego uczestnikiem UŚ jest od samego początku trwania projektu).

Nagranie można obejrzeć tutaj:

Więcej informacji na temat samego Projektu IMBIO dostępne jest na stronie internetowej.