Instytut Biologii, Biotechnologii i Ochrony Środowiska

„Dlaczego istnieją bagna i jak wyglądałby świat bez nich?” – Klub Myśli Ekologicznej: dr hab. Wiktor Kotowski, prof. UW

31.05.2023 - 13:28, aktualizacja 31.05.2023 - 13:28
Redakcja: Ewelina Malinowska
Tagi: bagna, biologia, biosfera, ekologia, klub myśli ekologicznej, mokradła, ochrona przyrody

Kolejne spotkanie Klubu Myśli Ekologicznej odbędzie się 13 czerwca 2023 r. o godz. 17:30 – tym razem zapraszamy do Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie (ul. Sosnowa 5). Gościem będzie dr hab. Wiktor Kotowski, prof. UW – specjalista w zakresie ekologii mokradeł, współzałożyciel i członek zarządu Centrum Ochrony Mokradeł. Odpowie on na pytanie: dlaczego istnieją bagna i jak wyglądałby świat bez nich?

Rozmowę poprowadzą prof. Piotr Skubała (Wydział Nauk Przyrodniczych UŚ) oraz dr Ryszard Kulik (Pracownia na rzecz Wszystkich Istot). Spotkanie będzie również transmitowane online na Facebooku i kanale Youtube.

Więcej informacji o spotkaniu i Gościu [pdf]