Instytut Biologii, Biotechnologii i Ochrony Środowiska

Klub Myśli Ekologicznej: Jestem z Plemienia Odry – spotkanie z Robertem Rientem oraz Koncert dla Ziemi – Mantra Ziemia & Foka

09.04.2024 - 15:21, aktualizacja 09.04.2024 - 15:21
Redakcja: Ewelina Malinowska
Tagi: dzień ziemi, ekologia, klub myśli ekologicznej, koncert, Odra, pieśni, szaman

90. spotkanie Klubu Myśli Ekologicznej odbędzie się we wtorek, 23 kwietnia o godz. 17:30 w Kinoteatrze Rialto w Katowicach. Tym razem naszym Gościem będzie Robert Rient – dziennikarz, współczesny szaman, aktywista, reportażysta i pisarz. W 2022 r. w reakcji na katastrofę ekologiczną na Odrze założył „Plemię Odry”, inicjując działania na rzecz prawnego uznania osobowości rzeki.

Z okazji Dnia Ziemi, częścią spotkania będzie Koncert dla Ziemi – Mantra Ziemia &Foka: „Są takie pieśni, które niosą miłość do siebie, innych, Ziemi i Wszechświata. Nie słychać ich w radiu, ale można je spotkać przy ogniu, rzekach, drzewach, na kręgach i ceremoniach. Wędrujemy z nimi od lat, wierząc, że autentyczny głos wydobywany z serca jest pokłonem dla piękna Mamy Ziemi, tak hojnie nas obdarowującej”.

UWAGA: Wstęp wolny na podstawie wejściówek pobranych przez stronę kina (http://rialto.katowice.pl/) lub odebranych w kasie Rialta.

Spotkanie będzie transmitowane online na kanałach Youtube i Facebooku. Poprowadzą je prof. Piotr Skubała (Wydział Nauk Przyrodniczych UŚ) i dr Ryszard Kulik (Szkoła Integralnej Ekopsychologii). Kontakt z widzami na Facebooku i YouTube zapewni Barbara Wojtaszek (prezeska Fundacji Klub Myśli Ekologicznej).

– Klub Myśli Ekologicznej
– Metropolia GZM