Instytut Biologii, Biotechnologii i Ochrony Środowiska

KME: „Jak pisać o klimacie i przyrodzie, by wzbudzać zainteresowanie i inspirować do działania?” – spotkanie z Grzegorzem Bożkiem i Szymonem Bujalskim

06.09.2024 - 08:18, aktualizacja 06.09.2024 - 08:20
Redakcja: Ewelina Malinowska
Tagi: dziennikarstwo, dzikie życie, ekologia, klimat, klub myśli ekologicznej

26 września 2024 o godz. 17:30 w Fabryce Pełnej Życia w Dąbrowie Górniczej odbędzie się 93. spotkanie Klubu Myśli Ekologicznej. Gośćmi będą Szymon Bujalski – dziennikarz dla klimatu oraz Grzegorz Bożek – redaktor naczelny Miesięcznika „Dzikie Życie” (który w tym roku świętuje 30-lecie istnienia), a tematem: „Jak pisać o klimacie i przyrodzie, by wzbudzać zainteresowanie i inspirować do działania?

„Temat klimatu to jedna z największych bitew, jakie musi wygrać ludzkość, by miała szanse nie tylko na przetrwanie, ale i przyjemne życie oraz rozwój. Jednocześnie jest to jednak temat wciąż traktowany ze zbyt małą powagą.” (Szymon Bujalski)
„… nie ma innej drogi jak działać w kierunku zmiany paradygmatu, który głównie w cywilizacyjnym wzroście wciąż widzi najlepszy wskaźnik dobrostanu ludzi. Musimy oddać przyrodzie przestrzeń, a z wielu miejsc wycofać się całkowicie – inaczej za dwie dekady obecne, narastające problemy, będą jeszcze poważniejsze.” (Grzegorz Bożek)

Rozmowę z Gośćmi poprowadzą: prof. Piotr Skubała (Wydział Nauk Przyrodniczych, Uniwersytet Śląski) oraz dr Ryszard Kulik (Pracownia na rzecz Wszystkich Istot). Spotkanie będzie transmitowane na Youtube i Facebooku, a kontakt z widzami online zapewni Barbara Wojtaszek (prezeska Fundacji Klub Myśli Ekologicznej). Zapraszamy do zadawania pytań w komentarzach.