Instytut Biologii, Biotechnologii i Ochrony Środowiska

Spotkanie z eko-filmem: „Czy dzikie zwierzęta wyginą?” – pokaz filmu „Animal” z dyskusją.

28.08.2023 - 08:25, aktualizacja 28.08.2023 - 08:25
Redakcja: Ewelina Malinowska
Tagi: ekologia, kino, klub myśli ekologicznej, projekcja, spotkanie z eko-filmem, wymieranie, zwierzęta
Zapraszamy na 6. spotkanie z eko-filmem i projekcję filmu Animal (reż. Cyril Dion, Francja, 2022, 105 min.) w kinie Roma w Zabrzu we wtorek, 5 września 2023 r. o godz. 17:30.
Bella Lack i Vipulan Puvaneswaran to dwoje nastolatków oddanych sprawie ochrony zwierząt. Jane Goodall to siemdziesięcioczteroletnia prymatolog znana na całym świecie ze swoich przełomowych badań nad szympansami.
W obliczu zagrożenia, które naukowcy określają mianem „szóstego masowego wymierania” w ciągu ostatnich 40 lat zniknęło 60% żyjących na ziemi kręgowców oraz 80% europejskich owadów latających. Jane, Bella i Vipulan zabiorą nas w podróż po całym świecie, aby pomóc nam zrozumieć, dlaczego zwierzęta giną i co możemy zrobić, żeby odwrócić tę śmiertelną tendencję
(https://www.filmweb.pl/film/Animal-2021-876141/descs).
Spotkanie poprowadzą prof. Piotr Skubała (Wydział Nauk Przyrodniczych, Uniwersytet Śląski) oraz dr Ryszard Kulik (Pracownia na rzecz Wszystkich Istot).
Wstęp wolny!