Instytut Biologii, Biotechnologii i Ochrony Środowiska

„Szpik jako fabryka krwi – czyli wstęp do hematologii” – webinar z lek. Grzegorzem Henslerem z DKMS

12.04.2023 - 10:50, aktualizacja 12.04.2023 - 10:50
Redakcja: Ewelina Malinowska
Tagi: dkms, hematologia, krew, studenci, szpik kostny, wampiriada

Wampiriada i Studenci Dla Zdrowia zapraszają na darmowy webinar, który powstaje przy współpracy z fundacją DKMS. Spotkanie będzie poświęcone przybliżeniu najważniejszego narządu krwiotwórczego w ciele człowieka – szpikowi kostnemu.  🩸

Spotkanie poprowadzi lek. Grzegorz Hensler, który jest zawodowo związany z fundacją DKMS, gdzie odpowiada m.in. za kwestie medyczne związane z rejestracją potencjalnych dawców, oceną stanu zdrowia i kwalifikacją dawców.

Opowiemy między innymi o:

✨ Szpiku kostnym jako fabryce krwi.

✨ Krwiotwórczej komórce macierzystej szpiku jako cichej bohaterce procesu krwiotworzenia.

✨Dojrzałych komórkach krwi i ich funkcjach.

✨Czarnym scenariuszu- co się stanie, jeśli komórka macierzysta popełni błąd?

Spotkanie odbędzie się 13 kwietnia (czwartek) o godzinie 18:00 w formie live na Facebooku. Transmisja będzie dostępna na wydarzeniu

Serdecznie zapraszamy! ❤️

Lek. Grzegorz Hensler – absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku. W 2009r zdobył specjalizację z chorób wewnętrznych w Klinice Hematologii i Onkologii z Odziałem Transplantacji Szpiku UCK WUM w Warszawie. Następnie rozpoczął specjalizację z onkologii klinicznej w Szpitalu MSWiA w Warszawie. Od 2015r związany zawodowo z Fundacją DKMS, gdzie odpowiada za kwestie medyczne związane z rejestracją potencjalnych dawców, oceną stanu zdrowia i kwalifikacją dawców w procedurze donacji komórek macierzystych szpiku oraz analizę danych zdrowotnych dawców po donacji.