Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Instytut Fizyki im. Augusta Chełkowskiego

Fotorelacja z Seminarium naukowego „Kryształy – porządek, piękno i użyteczność”

22.06.2026 - 10:57 aktualizacja 22.06.2026 - 12:22
Redakcja: magdalenaparzyjagla
Tagi: fizyka, konkurs naukowy, Krystalografia, młodzi naukowcy, popularyzacja nauki

18 czerwca 2026 roku w chorzowskim kampusie Uniwersytetu Śląskiego odbyło się seminarium naukowe „Kryształy – porządek, piękno i użyteczność” połączone z Galą Finałową 13. Ogólnopolskiego Konkursu Wzrostu Kryształów dla Młodzieży Szkolnej. W wydarzeniu uczestniczyli pracownicy naukowi, studenci, uczniowie oraz pasjonaci nauk ścisłych.

W galerii prezentujemy zdjęcia z wystąpień Dziekan Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych dr hab. Małgorzaty Maszybrockiej, prof. UŚ, oraz Dyrektora Instytutu Fizyki prof. dr. hab. Sebastiana Pawlusa, którzy otworzyli wydarzenie. Uczestnicy mieli również okazję wysłuchać inspirujących wykładów: Damiana Jabłeki, Dyrektora Planetarium – Śląskiego Parku Nauki, który zabrał słuchaczy w podróż po świecie kosmicznych kryształów, prof. dr. hab. Roberta Musioła, Dyrektora Instytutu Chemii UŚ, przybliżającego proces powstawania leków oraz dr. inż. Emila Tymickiego z Centrum Doskonałości „Ensemble³”, który opowiedział o metodach wzrostu kryształów, ich właściwościach i praktycznych zastosowaniach.

Fotorelacja dokumentuje również uroczystą Galę wręczenia nagród laureatom konkursu, podczas której wyróżniono autorów najlepszych prac. Serdecznie gratulujemy zdobywcom i zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia, które połączyło naukę, pasję odkrywania i promocję młodych talentów.

fot. dr Magdalena Szubka/ Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych/ UŚ

return to top