Instytut Inżynierii Materiałowej

GreenMat – projekt realizowany w zakresie nowych technologii materiałowych w kierunku zielonej transformacji regionu

03.09.2024 - 15:01 aktualizacja 03.09.2024 - 15:05
Redakcja: Jacek Krawczyk

Miło nam poinformować, że Instytut Nauki o Materiałach uzyskał dofinansowanie na rozwój nowych technologii materiałowych w kierunku zielonej transformacji regionu.

Dofinansowanie przyznano w ramach programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji),

dla Priorytetu: FESL.10.00-Fundusze Europejskie na transformację.

dla Działania: FESL.10.25-Rozwój kształcenia wyższego zgodnie z potrzebami zielonej gospodarki.

Celem projektu jest wzmocnienie potencjału w zakresie stosowania nowych technologii materiałowych poprzez transformację prowadzonych w dziedzinie inżynierii materiałowej w Uniwersytecie Śląskim edukacji i badań naukowych zgodnie z imperatywami zielonej gospodarki.

Wartość dofinansowania