• Polish

18.12.2023 - 09:56 aktualizacja 18.12.2023 - 10:06
Redakcja: mn

Spotkania z Literaturą. seria nowa

W nowej serii katowickiego oddziału Komisji Historycznoliterackiej Polskiej Akademii Nauk, redagowanej przez dr hab. Joannę Kisiel, prof. UŚ, ukazały się dwie pierwsze książki. „Serię z kotem” w wydawnictwie Śląsk zainaugurowała praca Joanny Kisiel pt. Szymborska po Pawlikowskiej. Przynosi ona  poszukiwanie miejsc wspólnych w wierszach obu autorek – porównanie dwóch projektów kobiecego odczuwania i uwarunkowania odmienności portretów kobiecych w twórczości obu poetek. Drugim tomem w serii jest książka Andrzeja Juchniewicza ze Szkoły Doktorskiej UŚ pt. Z wnętrza starości. O późnej poezji Urszuli Kozioł. Autor analizuje dorobek wybitnej poetki po roku 1989, sprawdzając operatywność kategorii stylu późnego zaproponowanej przez Edwarda Wadie Saida i Mieczysława Wallisa.

okładki książek z serii " spotkania z literaturą. seria nowa."