Instytut Socjologii

Zmarł dr hab. Krzysztof Czekaj

28.02.2024 - 08:03 aktualizacja 28.02.2024 - 08:03
Redakcja: katarzynaprzybylowska

Dr hab. Krzysztof Czekaj (1958-2024)

Ze smutkiem informujemy o śmierci wieloletniego pracownika Instytutu Socjologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach dr. hab. Krzysztofa Czekaja.      Był On uznanym badaczem zjawisk społecznych, specjalizującym się przede wszystkim w socjologii miasta, polityce społecznej, pracy socjalnej, kryminologii i socjologii grup dyspozycyjnych. Popularyzował dorobek socjologicznej szkoły chicagowskiej, przez lata zajmowała Go tematyka problemów społecznych w miastach na terenie Śląska i Zagłębia. Był nauczycielem akademickim i Kolegą wielu osób z naszego środowiska. Będziemy o Nim pamiętać.

Msza święta żałobna odprawiona zostanie 01.03.2024r. (piątek) o godz. 11:00 w Kaplicy św. Tomasza przy ul. Małobądzkiej w Sosnowcu. Po nabożeństwie nastąpi odprowadzenie urny z prochami na miejsce spoczynku na tutejszym cmentarzu.

Bliskim Zmarłego składamy wyrazy współczucia.

(fot. z zasobów Instytutu Socjologii UKEN w Krakowie)