Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Instytut Sztuk Muzycznych
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Wykład otwarty i warsztaty z Arkadiuszem Reikowskim

03.03.2020 - 12:22 aktualizacja 07.03.2020 - 16:07
Redakcja: Krzysztof Kasprzyński
Tagi: Goście Instytutu

W czwartek 16.01.2020 w ramach otwartego spotkania cieszyńskiej sekcji Audio Engineering Society odbył się wykład Arkadiusza Reikowskiego – kompozytora muzyki do spektakli, filmów, ale przede wszystkim gier wideo.

Nominowany miesiąc wcześniej do Hollywood Music in Media Award przedstawił sam projekt, za który dostał nominację, ale również inne swoje projekty oraz warte uwagi motywy muzyczne w multimediach, które ukazały się w ubiegłym roku. Ostatnią częścią wykładu była „beczka pytań” – kompozytor losował i odpowiadał na anonimowe pytania zadane przez studentów przed spotkaniem. Po wykładzie członkowie AES Cieszyn Student Section brali udział w warsztatach z kompozytorem.

https://www.facebook.com/events/586465071900848/

Arkadiusz Reikowski – urodzony 23 maja 1983 roku w Krakowie, kompozytor muzyki filmowej, teatralnej, gier wideo. Stoi za ścieżkami dźwiękowymi między innymi takich tytułów jak: Layers of Fear, Observer, Duke Nukem, Critical Mass, Blair Witch, czy SEVEN The Days Long Gone. Sam o sobie mówi, że zawsze stara się tworzyć niezapomniane, emocjonalne i dynamiczne utowry, a jego kompozycje ulegają mocnym wpływom muzyki orientalnej. Współpracował między innymi z takimi studiami jak: The Farm 51, Reality Pump Studios, Fool’s Theory czy Bloober Team. W ubiegłym roku nominowany do nagrody Hollywood Music in Media Awards 2019 za ścieżkę dźwiękową do gry Layers of Fear 2.

http://arkadiuszreikowski.com
https://soundcloud.com/arkadiuszreikowski

 

return to top