kandydat

Podpisanie umowy o współpracy dydaktyczno-naukowej

29.03.2023 - 15:18 aktualizacja 04.04.2023 - 14:52
Redakcja: mb

W marcu 2022 nastąpiło podpisanie umowy o współpracy dydaktyczno-naukowej pomiędzy Uniwersytetem Śląskim, Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Katowicach i miastem Katowice.

Uniwersytet Śląski objął patronatem powstającą Klasę Akademicką Szkoły Podstawowej nr 37 w Katowicach.

Głównym celem współpracy jest kształcenie kompetencji matematycznych i przyrodniczych uczniów. Planujemy wspólne projekty dydaktyczne
i popularyzatorskie.

Aktywne działania

Aktualnie przygotowujemy dla uczniów zabawę „Bieg po skarb”, w której warunkiem odnalezienia i otwarcia skrzyni zawierającej tytułowy skarb będzie rozwiązanie ciekawych zadań logicznych.

Przymierzamy się też do warsztatów z origami, w ramach których uczniowie doskonalić będą nie tylko zdolności manualne, ale też umiejętności rozpoznawania i nazywania figur geometrycznych.

Realizatorem umowy ze strony Uniwersytetu Śląskiego jest Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych.

pozytywna-mloda-kobieta-i-mezczyzna-przybijaja-piatke-zgadzaja-sie-na-prace-zespolowa-stoja-bokiem

Zobacz nasze miasta akademickie!

Katowice

Cieszyn