Konferencja pt. „Polsko-słoweński dialog międzykulturowy”

09.12.2019 - 22:33 aktualizacja 09.12.2019 - 22:33
Redakcja: an

12 i 13 grudnia 2019 roku w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach odbywać się będzie międzynarodowa konferencja naukowa pt. „Polsko-słoweński dialog międzykulturowy”.

W wydarzeniu weźmie udział 35 prelegentów (ze Słowenii, Austrii, Czech, Niemiec, Rosji, Węgier oraz Polski), którzy przedstawią referaty z zakresu językoznawstwa, literaturoznawstwa, przekładoznawstwa, historii, etnologii i wiedzy o kulturze.

Będzie to pierwsza w Polsce i na świecie konferencja poświęcona kontaktom kulturalnym pomiędzy Polską i Słowenią, i jednocześnie jedna z największych konferencji słowenistycznych zorganizowanych poza granicami Słowenii.

Konferencja została objęta patronatem Ambasady Republiki Słowenii w Warszawie oraz Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Lublanie.

Program wydarzenia