Projekt pracowników Wydziału Humanistycznego otrzymał dofinansowanie w ramach programu Erasmus+

12.12.2020 - 12:09 aktualizacja 12.12.2020 - 12:09
Redakcja: am
Tagi: Erasmus plus

Nowy projekt w ramach Erasmus plus (Partnerstwa strategiczne na rzecz szkolnictwa wyższego) „E-LEARNING PROSPECTS FOR HUMANITIES / ELEPHANT”, przygotowany przez pracowników Wydziału Humanistycznego, otrzymał dofinansowanie w wysokości 215 762 euro.

Przedsięwzięcie jest odpowiedzią na bieżące wyzwania dla dydaktyki nauk humanistycznych, związane z koniecznością wprowadzania różnorodnych, ale także atrakcyjnych dla młodych ludzi i jednocześnie efektywnych form kształcenia na odległość.

Celem projektu jest diagnoza potrzeb, związanych z dydaktyką prowadzoną zdalnie, analiza dobrych praktyk w obszarze tzw. distance learning, stymulowanie wirtualnych form współpracy i komunikacji, a także przygotowanie praktycznego narzędziownika dla nauczycieli akademickich, który będzie mógł stanowić wsparcie w codziennej pracy ze studentami i doktorantami. Ponadto w projekcie przewidziano krótkie programy szkoleniowe dla pracowników akademickich, a także wydarzenia upowszechniające. Działania rozpoczną się w grudniu i prowadzone będą przez 2 lata.

Projekt realizowany będzie w prestiżowym międzynarodowym partnerstwie: Presovska Univerzita v Presove (Słowacja), Kazimiero Simonaviciaus Universitetas (Litwa), Universita Degli Studi di Salerno (Włochy), Zapadoceska Univerzita v Plznie (Czechy) – dwie uczelnie w ramach konsorcjum to nowi partnerzy Wydziału Humanistycznego, pozyskani w związku z realizacją planowanych działań. Uniwersytet Śląski jest liderem konsorcjum.

Wniosek został przygotowany przez interdyscyplinarny zespół:

dr hab. Magdalena Kempna-Pieniążek, prof. UŚ
dr Julia Legomska