Projekty badawcze 2020/2021

05.01.2021 - 11:36 aktualizacja 05.01.2021 - 11:36
Redakcja: LS
Tagi: Narodowe Centrum Nauki

Informujemy, że w grudniu 2020 roku pracownicy Wydziału Humanistycznego złożyli do Narodowego Centrum Nauki:

• 9 wniosków w ramach konkursu na projekty badawcze otwarte dla wszystkich naukowców OPUS,
  • 8 wniosków w ramach konkursu na projekty badawcze realizowane przez osoby posiadające stopień naukowy doktora SONATA,
  • 2 wnioski w ramach konkursu PRELUDIUM BIS.

Do 31 grudnia 2020 roku złożono 5 wniosków o przyznanie stypendium Ministra Nauki dla wybitnych młodych naukowców.

Jednocześnie przypominamy, że do 31 stycznia 2021 roku trwa II termin naboru wniosków do konkursów w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki.

W ramach modułu Dziedzictwo narodowe będą obowiązywały następujące obszary priorytetowe:

• dziecko i dzieciństwo w polskiej kulturze oraz historii – kompendia wiedzy: encyklopedie, słowniki, leksykony, katalogi, etc.;
  • przekłady literatury obcej w Polsce – kompendia wiedzy: bibliografie, słowniki, leksykony, encyklopedie, etc.;
  • kontynuowanie fundamentalnych prac dokumentacyjnych, słownikowych i bibliograficznych;
  • kontynuowanie edycji krytycznych pism uznanych autorów.

W przypadku modułu Fundamenty tematem konkursu będzie: Patriotyzm w świadectwach osobistych – pamiętniki, listy, dzienniki, fotografie, albumy, utwory muzyczne, etc.Zachęcamy do składania wniosków w systemie OSF: osf.opi.org.pl. Pracownicy wydziałowego zespołu projektowego są do Państwa dyspozycji.

mężczyzna patrzący na zapisane notatki zawieszone na ścianie
fot. pixabay