Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polish
  • English
  • Français
Wydział Humanistyczny

Ruszyła realizacja projektu pracowników Wydziału Humanistycznego w ramach programu Erasmus+

13.01.2021 - 14:34 aktualizacja 13.01.2021 - 14:34
Redakcja: am
Tagi: Erasmus plus, slawistyka, TOWARDS MODERN SLAVIC STUDIES

Zespół slawistów z trzech państw Europy Środkowej rozpoczął prace w ramach nowego projektu (Erasmus plus Partnerstwa strategiczne na rzecz szkolnictwa wyższego) „TOWARDS MODERN SLAVIC STUDIES”.

Projekt wychodzi naprzeciw wyzwaniom współczesnej dydaktyki, a także zapotrzebowaniu rynku na slawistów posiadających kompetencje w zakresie języków i kultur słowiańskich.

W ramach projektu zostaną opracowane międzynarodowe programy studiów slawistycznych, które będą transdyscyplinarne i poza zapleczem literaturoznawczo-językoznawczym wyposażą absolwentów także w ugruntowaną wiedzę z zakresu współczesnego życia społecznego i gospodarczego w krajach objętych programem.

Projekt realizowany jest w międzynarodowym partnerstwie: Uniwersytet Ostrawski (Czechy), Uniwersytet Świętych Cyryla i Metodego w Skopje (Macedonia Północna) oraz Uniwersytet Śląski w Katowicach, który jest liderem projektu.

Wniosek został przygotowany przez dr Joannę Derdowską oraz dr Małgorzatę Kalitę.

logotyp: flaga Unii Europejskiej - okrąg złożony z dwunastu złotych gwiazd na niebieskim tle, obok niebieski napis Erasmus +

return to top