Dr Aleksander Kopka na prestiżowej konferencji międzynarodowej w Atenach

05.06.2024 - 09:51 aktualizacja 05.06.2024 - 09:51
Redakcja: am

Dr Aleksander Kopka z Instytutu Filozofii będzie uczestniczył w prestiżowej konferencji międzynarodowej „Derrida Today”, która odbędzie się 10-14 czerwca 2024 roku na Uniwersytecie Narodowym im. Kapodistriasa w Atenach.

Konferencja „Derrida Today” jest cyklicznym wydarzeniem, gromadzącym środowisko naukowe zajmujące się myślą francuskiego filozofa Jacques’a Derridy. W tegorocznej ósmej edycji udział wezmą m.in. Anne Berger, Étienne Balibar czy Nicholas Royle.

Dr Aleksander Kopka wygłosi referat zatytułowany „Deconstructing the Border: The New International and the Topolitics of Global Capitalism”.

Dr Kopka jest autorem opublikowanej niedawno nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Śląskiego monografii poświęconej filozofii francuskiego myśliciela Inne życia. Polityka i etyka żałoby w pismach Jacques’a Derridy.

Jest on także współorganizatorem konferencji naukowej After-words/After-worlds. The Legacy of Jacques Derrida, która odbędzie się w listopadzie na Wydziale Humanistycznym naszej uczelni.

Sala wykładowa z prelegentem i słuchaczami