Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Humanistyczny
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

V Międzynarodowa konferencja pt. Sense and Sexuality. Erotic Discourses in/of History

06.09.2023 - 15:34, aktualizacja 06.09.2023 - 15:34
Redakcja: am

Międzynarodowa konferencja pt. Sense and Sexuality. Erotic Discourses in/of History jest już piątym tego typu wydarzeniem organizowanym przez zespół H/Story, którego zainteresowania badawcze umiejscowione są na przecięciu historii, literaturoznawstwa oraz innych dziedzin humanistyki.

Celem tegorocznej konferencji jest przedstawienie i przedyskutowanie wyników badań nad zagadnieniami związanymi z erotyką w ujęciu historycznym, nad rolą erotyki w narracjach historii i w narracjach około-historycznych oraz nad sposobami, w jakie erotyka i seksualność były wykorzystywane w historycznych kontekstach kulturowych i politycznych.

Głównymi tematami konferencji będą m.in. takie zagadnienia jak historia erotyki i seksualności, sposoby konceptualizacji i regulowania erotyki, historia piśmiennictwa erotycznego, role erotyki w historii politycznej i w jej narracjach, historyczne przypadki wykorzystywania erotyki w propagandzie, skandal i skandalizacja w ujęciu historycznym, role erotyki w ujęciu historii emocjonalności, historyczne koncepcje płciowości i koncepcje genderowe, a także kwestie etyczne i estetyczne dotyczące erotyki i seksualności w ujęciu historycznym.

Obrady konferencyjne będą prowadzone wyłącznie w języku angielskim.

Konferencja będzie miała miejsce w Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka (CINiBA), Katowice, ul. Bankowa 11a.

plakat konferencji w j. angielskim

return to top