Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Wydział Nauk Społecznych

Akcja społeczna “Podziel się laptopem”

25.03.2020 - 07:49 aktualizacja 25.03.2020 - 07:49
Redakcja: mariamichniowska
Tagi: dzieci, edukacja, laptop, praca zdalna
Podziel się laptopem to akcja społeczna, której celem jest wsparcie dzieci i młodzieży mających utrudniony dostęp do komputera oraz Internetu w okresie ogłoszonego w Polsce stanu epidemicznego.

W obecnej sytuacji, brak komputera i Internetu sprawia, że dzieci nie mogą uczyć się w warunkach zdalnego nauczania, a zatem nie realizują jednego z podstawowych praw dziecka – prawa do nauki.

Akcja skierowana jest przede wszystkim do placówek opiekuńczo-wychowawczych, które nie zawsze dysponują odpowiednią liczbą komputerów.

Zapraszamy chętne osoby do podzielenia się laptopem, a w zasadzie pożyczenia swojego zbędnego laptopa na czas zamknięcia szkół określonej grupie dzieci przebywających w domu dziecka lub innej placówce opiekuńczo-wychowawczej.  .

Pożyczony laptop powinien spełniać następując warunki:
– przed pożyczeniem powinien być przetarty środkiem dezynfekcyjnym;
– powinien mieć możliwość łączenia się z Internetem za pomocą WIFI;
– powinien posiadać zainstalowany, dowolnie wybrany pakiet biurowy.

Szanowni Państwo, w ramach naszej akcji pierwsze laptopy trafią do jednego z domów dziecka. Miały one być dostarczone w marcu do kenijskich szkół, niestety z powodu ograniczenia w ruchu lotniczymi, nie było takiej możliwości. Dlatego postanowiliśmy, że w obecnej sytuacji będą przydatne w naszym kraju.

Dzieląc się laptopem mogą Państwo zrobić wiele dobrego dla dzieci.

Zapraszamy do włączenia się w akcję Podziel się laptopem.

Koordynatorzy akcji:

Dr Anna Watoła i dr Tomasz Huk z Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Kontakt z koordynatorami akcji: dr Anna Watoła – anna.watola@us.edu.pl tel. 606382513 i dr Tomasz Huk tomasz.huk@us.edu.pl tel. 502203879

return to top