Funkcjonalna implementacja przepisów antykorupcyjnych na gruncie polskiego prawa karnego

13.01.2022 - 14:30 aktualizacja 13.01.2022 - 14:30
Redakcja: violettakulik

Dr hab. Waldemar Wojtasik, prof. UŚ oraz Adwokat dr Jarosław Wichura opracowali poradnik dla jednostek samorządu terytorialnego: Funkcjonalna Implementacja przepisów antykorupcyjnych na gruncie polskiego prawa karnego.

Poradnik składa się z dwóch części:

1. Przepisy antykorupcyjne na gruncie polskiego prawa karnego (istota i cechy wspólne), ze szczególnym uwzględnieniem jednostek samorządu terytorialnego.
  2. Ustanowienie, integracja i utrzymanie skutecznego programu etyki i zgodności w jednostkach samorządu terytorialnego.

Autorom serdecznie gratulujemy!

Działania badawcze wsparte ze środków przyznanych w ramach programu Inicjatywa Doskonałości Badawczej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.