Koło Naukowe Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej „PAIDAGOGOS” z grantem w programie „Młodzi Aktywni”!

08.05.2023 - 09:48 aktualizacja 08.05.2023 - 09:48
Redakcja: violettakulik

Koło Naukowe Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej „PAIDAGOGOS” pod opieką naukową dr Hewilii Hetmańczyk, otrzymało grant w programie „Młodzi Aktywni”, który powstał, aby wspierać młodzież działającą w radach, sejmikach czy organizacjach studenckich i doktoranckich.

Autorski projekt „NauczajMY” ma na celu zwiększenie kompetencji nauczycielskich studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych z przygotowaniem pedagogicznym w zakresie metodycznym, sposobu oceniania, wprowadzania innowacyjnych metod nauczania oraz zachowania dyscypliny w klasie. Głównym działaniem będzie zorganizowanie cyklu warsztatów dla przyszłych nauczycieli – studentów Uniwersytetu Śląskiego prowadzonych przez członków koła pod okiem opiekuna naukowego. Aby tego dokonać członkowie koła również planują rozszerzyć i wzbogacić swoje kompetencje, poprzez udział w szkoleniach. Założeniem projektu jest także integracja środowiska akademickiego, współpraca międzywydziałowa zaangażowanych studentów i dogłębne poznanie ich potrzeb, w celu wypracowania rekomendacji i materiałów, które mogą posłużyć przyszłym nauczycielom.

Wkrótce rozpocznie się rekrutacja na warsztaty, warto śledzić bieżące informacje na: https://www.facebook.com/profile.php?id=100088202905030