Mistrzostwo Polski Odysei Umysłu 2024!

10.04.2024 - 09:20 aktualizacja 10.04.2024 - 09:20
Redakcja: violettakulik

Z ogromną radością informujemy, że w dniach 6-7 kwietnia 2024 r. drużyna studencka Uniwersytetu Śląskiego – Katowice w składzie: Sara Piątek, Barbara Górecka, Klaudia Nowak, Natalia Mecner, Julia Stachura, Sylwia Korzon (trenerka drużyny: dr Magdalena Christ) wzięła udział w 33. Finale Ogólnopolskim Odysei Umysłu w Gdyni i zdobyła pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej i Mistrzostwo Polski Odysei Umysłu 2024!

W tegorocznym finale wzięło udział 288 drużyn z całej Polski. Gościnnie wystąpiły również drużyny z Hiszpanii i Chin. Drużyna UŚ zaprezentowała rozwiązanie problemu długoterminowego, do którego przygotowywała się od kilku miesięcy oraz wzięła udział w rozwiązaniu problemu spontanicznego.

Punkty uzyskane za rozwiązanie tych dwóch problemów pozwoliły drużynie na zdobycie pierwszego miejsca w swojej kategorii wiekowej i Mistrzostwa Polski Odysei Umysłu 2024, co stwarza drużynie możliwość reprezentowania Polski na finałach ogólnoświatowych w Stanach Zjednoczonych.

Udział drużyny UŚ w Odysei Umysłu jest powiązany z realizacją projektu badawczego nt. „Twórcze rozwiązywania problemów na przykładzie programu Odyseja Umysłu”.

Całej drużynie oraz trenerce serdecznie gratulujemy!

Uczestniczki wydarzenia, na zdjęciu 6 uśmiechniętych kobiet.