8. Światowy Dzień Ubogich w Katowicach

17.10.2024 - 14:35 aktualizacja 17.10.2024 - 14:35
Redakcja: violettakulik

17 listopada 2024 po raz ósmy obchodzony będzie Światowy Dzień Ubogich w Katowicach, skierowany do tych, którzy szukają pomocy w różnych kryzysach.  Są to osoby uzależnione, w kryzysie bezdomności, chorzy, osoby samotne i borykające się z problemami finansowymi.

Organizatorzy planują w tym roku przyjąć w tym dniu od 500 do 1000 osób w potrzebie i chcą podtrzymać tradycję spotkań z ubogimi w samym Centrum naszego miasta w nawiązaniu do ubiegłych lat, organizując 8. Światowy Dzień Ubogich przy Galerii Katowickiej. Tym razem odbędzie się on w formie dużej akcji steetworkingowej i kampanii edukacyjnej, która polegać będzie  na stworzeniu od wczesnych godzin porannych 17.11.2024 Miasteczka Pomocy w 8 ogrzewanych namiotach i bezpłatnych edukacyjnych pokazów kinowych.  W namiotach zorganizowana zostanie niezbędna pomoc psychologiczna, pomoc żywnościowa, przedmedyczna, duchowa i punkt informacyjny, mający na celu przekazanie rzetelnej informacji na temat tego „gdzie i kiedy” osoby doświadczające ubóstwa będą mogły skorzystać z pomocy.

W tym roku po raz pierwszy w ramach obchodów 8. ŚDU zaplanowane zostały  pokazy kinowe, wzbogacone panelem dyskusyjnym, będące elementem kampanii edukacyjnej „Jak pomagać mądrze?” w Katowickim Multikinie.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia: Facebook

6 trzymających się dłoni