Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Poniedziałek z IT | Cykl wykładów dla studentów

25.11.2021 - 07:59 aktualizacja 10.01.2024 - 09:31
Redakcja: jp
Tagi: poniedziałek z IT

Poniedziałki nie cieszą się pozytywną opinią, bo ich nadejście uświadamia, że weekend się skończył na dobre. A gdyby tak na poniedziałki czekać z niecierpliwością? To możliwe? Oczywiście – dzięki Poniedziałkom z IT!

Pomysłodawczynią i koordynatorką serii jest dr hab. Agnieszka Nowak-Brzezińska, prof. UŚ, w której imieniu serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych studentów na branżowe wykłady z obszaru IT. Wykłady odbywać się będą w poniedziałki od 17.00 do 18.30 na platformie MS Teams. Prowadzący to eksperci z czołowych firm zajmujących się rozwojem oprogramowania, na co dzień doskonalący istniejące rozwiązania i tworzący nowe trendy i kierunki.

Link do platformy MS Teams pozwalający wziąć udział w wykładzie będzie przesłany mailem do wszystkich studentów w każdy piątek poprzedzający poniedziałkowy wykład.

Link do pełnego harmonogramu w formacie pdf: harmonogram.pdf [aktualizacja 29.04.2022 r.]

Harmonogram wykładów

Poznaj, skąd wywodzą się nasi eksperci

Sopra Steria

Sopra Steria Apps Services, jako Globalne Centrum Serwisowe dla rozwoju oprogramowania, jest liderem w dziedzinie transformacji cyfrowej. Tej Firmie zaufały organizacje prywatne i publiczne podejmujące złożone i krytyczne wyzwania biznesowe. Konsultanci IT na co dzień tworzą oraz doskonalą istniejące już rozwiązania w oparciu o najnowsze technologie, w tym AI. Wykorzystują również takie języki programowania jak Java, .Net, C++ oraz rozwiązania chmurowe.

Jesteśmy przekonani, że nasze doświadczenie oraz zasoby które postaramy się przekazać podczas wykładów, pozwolą Wam zdobyć wiedzę i rozwinąć kompetencje niezbędne w codziennej pracy

Software Mind

W Software Mind od ponad 20 lat opracowujemy przełomowe rozwiązania w zakresie oprogramowania dla firm na całym świecie.

Naszym przepisem na sukces jest zespół utalentowanych profesjonalistów, których pasją jest tworzenie oprogramowania zmieniającego świat na lepsze. Jeśli chcesz być częścią tej zmiany to jest u nas dla Ciebie miejsce.

Keywords Studios

Keywords Studios to międzynarodowa firma świadcząca szeroki wachlarz usług dla klientów branży gier wideo. Organizacja prężnie rozwija się globalnie i z dużą intensywnością poszerza swoją działalność również w Katowicach, gdzie zatrudnia już 1300 osób w ramach trzech linii serwisowych: Functionality Quality Assurance (FQA – dział testów funkcjonalnych), Player Engagement (PE – dział wsparcia gracza) i Localization Quality Assurance (LQA – dział zapewnienia jakości lokalizacji). W najbliższym czasie firma otworzy swój nowy oddział we Wrocławiu.

Sii

Sii Polska: 15 lat na rynku, 7000 ekspertów, 1 miliard złotych przychodu, 7-krotny tytuł Great Place to Work –, najszybciej rozwijającą się firmę IT, transformacji cyfrowej, BPO i inżynierii przemysłowej w Polsce. Realizujemy projekty dla ponad 200 klientów z całego świata. Naszą misją jest identyfikowanie i promowanie najlepszych pracowników, czyli Power People. Sii posiada swoje biura w 14 lokalizacjach w Polsce, w: Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Lublinie, Rzeszowie, Bydgoszczy, Pile, Częstochowie, Białymstoku i Gliwicach.

eq system logo

eq system

Od 1991 roku eq system doradza, tworzy i wdraża rozwiązania informatyczne w zakresie kompleksowego zarządzania przedsiębiorstwem. Nasz autorski system XRIMER służy optymalizacji procesów w zakresie zarządzania produkcją i personelem. Współpracujemy z przedsiębiorstwami, reprezentującymi sektor produkcyjny, usługowy i handlowy.

Z roku na rok rośniemy w siłę i poszerzamy swoje struktury. Tempo naszego rozwoju jest efektem zespołowej pracy ponad 180 zdolnych i ambitnych specjalistów z różnych dziedzin. Wierzymy w naszych pracowników i chętnie w nich inwestujemy. Stawiamy przed nimi wyzwania, bo wiemy, że razem będziemy w stanie sprostać każdemu z nich.

Zapraszamy na spotkania, podczas których będziemy dzielić się wiedzą i doświadczeniem naszych ekspertów w zakresie tworzenia oprogramowania i wspierać Cię w budowaniu kompetencji przydatnych na rynku pracy

storkjet

StorkJet zajmuje się tworzeniem oprogramowania dla linii lotniczych, które pomaga w redukcji zużycia paliwa oraz emisji CO2. Nasz zespół to ponad 30 ekspertów z dziedziny efektywności paliwowej, analizy danych i inżynierii wydajności samolotów.

Dzięki silnemu zapleczu badawczemu, opartemu na reinwestowaniu 60% obrotów w badania i rozwój oraz czterech unijnych grantach badawczych, firma opracowała najbardziej precyzyjne modele wydajności na rynku. Do tej pory przeanalizowaliśmy ponad 4 miliony lotów, od turbośmigłowców do największych odrzutowców, a współpracujący z nami klienci, dzięki naszemu oprogramowaniu, w ubiegłym roku zaoszczędzili prawie 24 miliony dolarów i zmniejszyli emisję CO2 o ponad 106 tysięcy ton.

W ostatnim czasie firma StorkJet była także wielokrotnie nagradzana w konkursach dla najbardziej innowacyjnych technologicznych firm na świecie.

Palo Alto Networks

Naszą wizją jest dążenie do świata, w którym każdy dzień jest bezpieczniejszy niż poprzedni.

Palo Alto Networks, światowy lider w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, nieustannie dostarczający innowacje, które umożliwiają bezpieczną transformację cyfrową. Misją Palo Alto Networks jest dążenie do budowania zaufanego partnerstwa, gdzie celem jest zapewnienie bezpieczeństwa cyfrowej części naszego życia. Każdego dnia Palo Alto Networks zapewnia narzędzia dla uzyskania widoczności w świecie cyfrowym, zaufane narzędzia sztucznej inteligencji, elementy wspomagające automatyzację i elastyczność, które pozwalają podmiotom biznesowym i organizacjom publicznym na bezpieczny rozwój.

Dzięki wszechstronnemu portfolio produktów i rosnącemu ekosystemowi partnerów, Palo Alto Networks jest liderem w ochronie dziesiątek tysięcy organizacji w obszarze środowisk chmurowych, sieci i rozwiązań mobilnych.

return to top