Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

12.09.2023 - 11:57 aktualizacja 10.10.2023 - 12:56
Redakcja: jp

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie 360RG-CHEM Challenge

Konkurs 360RG-CHEM Challenge to wspólna inicjatywa Instytutu Chemii Organicznej PAN w Warszawie, Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej oraz Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych  Uniwersytet Śląskiego w Katowicach.

Strona wydarzenia: www.360.us.edu.pl

Cel konkursu

Celem konkursu 360RG-CHEM Challenge jest popularyzacja chemii organicznej, prezentacja zagadnień naukowych z obszaru chemii organicznej, rozbudzenie pasji u odbiorców.

Uczestnicy

Konkurs przeznaczony jest dla studentów ostatniego roku studiów II stopnia lub jednolitych studiów magisterskich oraz dla uczestników szkół doktorskich zajmujących się naukowo chemia organiczną. Ocenie podlegać będą opisane w formularzu prowadzone badania oraz dorobek naukowy. Uczestnicy zakwalifikowani do finału konkursu zostaną poproszeni o przedstawienie założeń oraz wyników prowadzonych przez siebie badań w formie „360 sekundowej prezentacji multimedialnej”, podczas sesji finałowej konkursu w Instytucie Chemii Organicznej Politechniki Łódzkiej.

Nagrody dla Laureatów

1. Fundacja Prof. Mieczysława Mąkoszy ufunduje dwie nagrody dla prac magisterskich po 1 000 zł oraz trzymiesięczny staż w IChO PAN płatny 2 000 zł miesięcznie. Nie ma obowiązku wykorzystania stażu. Instytut IChO PAN zapewnia zakwaterowanie.
  2. Fundacja dr Seidla ufunduje dwie nagrody dla doktorantów po 2 500 zł.

Patronat

Patronem honorowym konkursu jest Prof. Izabela Nowak Prezes ZG Polskiego Towarzystwa Chemicznego.
Patronat honorowy sprawują Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz Polskie Towarzystwo Chemiczne (Sekcja Chemii Organicznej oraz Oddział Katowicki PTChem).

Rejestracja na konkurs trwa do dnia 29.10.2023 r.

Logo konkursu 360RG-CHEM challenge