Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Poniedziałek z IT | „Wycinek” z życia analityka zdarzeń bezpieczeństwa

04.05.2022 - 13:47, aktualizacja 05.06.2022 - 20:15
Redakcja: jp
Tagi: poniedziałek z IT

Prowadzący 

Anna Gębal – inżynier systemowy Palo Alto Networks

O spotkaniu

„Wycinek” z życia analityka zdarzeń bezpieczeństwa

Każdy z nas słyszał o incydentach bezpieczeństwa w różnych organizacjach. Ale co się dzieje, gdy on już następuje, gdy alerty na ekranach „zapalają się na czerwono”.

Podczas sesji opowiemy o tym jak wyglądają „przygotowania” do ataku, jakie narzędzia są wykorzystywane do określenia powierzchni ataku danego podmiotu, jak go ograniczyć oraz jak przygotować systemy ochrony na potencjalne zagrożenia. Powiemy też o systemach, które pozwalają na zautomatyzowanie powtarzalnych czynności, pomijania zdarzeń mniej istotnych i wzbogacania tych, które wymagają dogłębnej analizy.

A gdy złośliwy kod dotrze już na stację roboczą ?

W drugiej części spotkania postaramy się pokazać, jak działają współczesne systemy ochrony serwerów i stacji roboczych i jak bardzo są już one „daleko” od tradycyjnych systemów antywirusowych. Opowiemy też jak w dzisiejszych środowiskach mogą wyglądać systemy wspomagające Threat Hunting z wykorzystaniem logów z różnych systemów bezpieczeństwa – czasem teoretycznie nie powiązanych ze sobą. Jako że ten „wycinek” jest bardzo pojemnym zagadnieniem skupimy się w czasie spotkania na rozwiązaniach, które ma dziś do dyspozycji inżynier bezpieczeństwa w firmie… temat budowy i organizacji SOC to temat na zupełnie inne spotkanie.

Link do spotkania

https://teams.microsoft.com/l/meetup-join…

return to top