Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

XV edycja Święta liczby Pi – zapowiedź

25.01.2021 - 14:02, aktualizacja 19.02.2021 - 11:10
Redakcja: jp

Interpolacja, modelowanie druku 3D, polimery, które zmieniły świat, mechatronika w życiu człowieka, chiralność i temperatura. Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach obchodzi 15 marca 2021 r. XV Święto Liczby Pi.

Naukowcy z Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zapraszają na obchody XV edycji Święta Liczby Pi. W programie otwarte wykłady i warsztaty z dziedziny matematyki, fizyki, chemii, inżynierii materiałowej oraz mechatroniki. Celem Święta jest zaprezentowanie nauk matematyczno-przyrodniczych w sposób interesujący i przystępny oraz pokazanie, że nie są one tylko dla wybrańców.

Wykład inauguracyjny o godzinie 9:42 (3 razy Pi) wygłosi dr Jerzy Jarosz, prof. UŚ – laureat konkursu „Popularyzator Nauki 2020”.

Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek 15 marca 2021 r. w trybie zdalnym na platformach ZOOM oraz Youtube.
Więcej informacji wkrótce.

Zapraszamy!!!