Rozpoczynamy cykl spotkań dla Studentów pod hasłem „Zaplanuj swoją karierę”. Chcemy przedstawić możliwości rozwoju drogi zawodowej jakie dają studia na naszym wydziale. Uczestnictwo w każdym spotkaniu będzie potwierdzone odpowiednim wpisem w suplemencie do dyplomu ukończenia studiów.
Dla studentów kierunku administracja przygotowaliśmy dwudniowe warsztaty „Polskie służby specjalne – praktyczne aspekty realizacji czynności operacyjnych, analitycznych i procesowych”, które odbędą się 29 i 31 marca 2023.
Rejestracja na warsztaty w pierwszej turze jest już zamknięta z uwagi na wyczerpaną pulę miejsc. Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach w drugiej turze, czyli:
część I: 29.03.2023 r. w godzinach: 11:30-13:40 (s. 2.25)
oraz
część II: 31.03.2023 r. w godzinach: 13:00-15:30 (aula 3)
proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.
Celem warsztatów jest przekazanie praktycznej wiedzy na temat wykonywania zawodu funkcjonariusza służb specjalnych.
Uczestnicy będą mogli poznać specyfikę służby w służbach wywiadowczych, kontrwywiadowczych oraz odpowiedzialnych za bezpieczeństwo ekonomiczne państwa i zwalczających zagrożenia korupcyjne. W ramach warsztatów nie tylko zostaną omówione regulacje dotyczące służby i zasad etycznych obowiązujących funkcjonariuszy, ale prowadzący przybliżą praktyczny aspekt wykonywanych przez nich obowiązków. Będzie to okazja do zaznajomienia się z cyklem pozyskania informacji, ich opracowania, analizy oraz wykorzystania, a także ze specyfiką typowych dla służb specjalnych czynności tj. tych o charakterze operacyjnym, analitycznym oraz procesowym.
Podsumowanie warsztatów stanowić będzie praca w grupach, podczas której studenci będą mieli możliwość zmierzenia się z rozwiązaniem typowych dla funkcjonariuszy problemowych zagadnień praktycznych.
Zakres tematyki szkolenia będzie obejmować następujące zagadnienia:
- Służby i instytucje tworzące system bezpieczeństwa państwa.
- Wyjaśnienie pojęcia służba specjalna.
- Klasyfikacja służb specjalnych.
- Zadania realizowane przez ABW, AW, CBA, SKW, SWW na tle zadań realizowanych przez służby specjalne innych państw.
- Uprawnienia ww. służb.
- Przepisy regulujące funkcjonowanie polskich służb specjalnych.
- Metody wykorzystywane przez polskie służby specjalne.
- Kontrola oraz nadzór nad działalnością służb specjalnych.
- Rozwiązywanie zagadnień problemowych – praca w grupach oraz wspólna dyskusja