II Turniej Szachowy o Puchar Dziekana Wydziału Prawa i Administracji UŚ w Katowicach

12.12.2023 - 13:12, aktualizacja 13.12.2023 - 14:20
Redakcja: izabelamaculewicz

Dnia 8 grudnia 2023 roku na Wydziale Prawa i Administracji odbył się Drugi Turniej Szachowy o Puchar Dziekana Pana dr hab. Witolda Kurowskiego, prof. UŚ. W rozgrywkach wzięło udział ponad 30 osób, a poziom gry był bardzo wysoki. Profesorowie zdominowali turniej imponującą grą. Prof. Wójtowicz wygrał wszystkie swoje partie a Prof. Drong, również bardzo mocny zawodnik, triumfalnie powrócił do gry, wygrywając cztery partie.

Najlepsza trójka turnieju:

1 miejsce: Prof. Marek Wójtowicz
2 miejsce: Prof. Leszek Drong
3 miejsce: Maksymilian Kopycki

Przyznane zostały też nagrody dla:

Najlepszego Pracownika: Prof. Wojciech Klyta
Najlepszego Doktoranta: Adrian Masłowski
Najlepszego Studenta: Mikołaj Kuczkowski
Najlepszej Zawodniczki: Joanna Sipiora

Kolejne osoby zdobyły czwartą kategorię szachową tj. Prof. Leszek Drong, Nikita Zablotsky, Antoni Ścibich, Witold Jagieła, Mateusz Pączek.

Z kolei Bayar Suleymanli, Jakub Węgrzyn, Adrian Masłowski i Emmanuel Kayode zdobyli piątą kategorię szachową.

Serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia w naszej galerii.

Fotografia: Piotr Kurcbart (wyróżniony za cykl zdjęć pt. „WPiA” w konkursie na najlepszą fotografię budynku Wydziału)