absolwent

Europejska premiera „Roving Woman” Michała Chmielewskiego na Raindance Film Festival

10.10.2022 - 12:47 aktualizacja 10.10.2022 - 12:49
Redakcja: ks

„Roving Woman” – polsko-amerykański pełnometrażowy debiut Michała Chmielewskiego, tegorocznego absolwenta reżyserii Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego znalazł się w oficjalnej selekcji Raindance Film Festival, gdzie powalczy o nagrodę Discovery Award. Będzie to europejska premiera filmu.

Film „Roving Woman” jest luźno inspirowany historią tajemniczego zniknięcia artystki Connie Converse, które miało miejsce w latach 70-tych. Współscenarzystką i odtwórczynią głównej roli jest Lena Góra („Król”). Obok niej w obsadzie filmu znaleźli się John Hawkes („Do szpiku kości”) i Chris Hanley („American Psycho”), a producentem wykonawczym jest legenda kina drogi, reżyser Wim Wenders („Niebo nad Berlinem”).

Raindance Film Festival został założony w 1992 roku i w chwili obecnej jest największym festiwalem filmów niezależnych w Wielkiej Brytanii. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 26 października – 5 listopada 2022.