Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
absolwent
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Damian Mrowiec - Nasi Absolwenci

Urodził się w 1961 roku. Ukończył socjologię na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego. Z samorządem związany jest od momentu jego powstania w 1990 roku. Przez dwie kadencje pełnił funkcję przewodniczącego Rady Gminy w Lyskach. Jest Starostą Powiatu Rybnickiego od 1998 roku. Ponadto jest Członkiem Komisji Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Na stanowisko został wybrany z listy Komitetu Wyborczego Wyborców Ruch Rozwoju Gmin Regionu Rybnickiego. W 2012 roku został odznaczony Srebrnym Medalem za Zasługi dla Policji.

W wolnych chwilach spaceruje, fotografuje przyrodę, czyta książki oraz słucha muzyki – głównie rockowej i metalowej ale także operowej.
Kierując pracami Zarządu przykłada wielką wagę do wszechstronnego i zrównoważonego rozwoju Powiatu. Wspiera kultywowanie śląskich tradycji, jak również chętnie i skutecznie nawiązuje współpracę na zewnątrz. Wspiera młodych ludzi z terenu powiatu, finansuje imprezy sportowe i muzyczne oraz propaguje postawy proekologiczne. Promuje walory turystyczno – rekreacyjne powiatu i buduje jego silną markę. Jest twórcą jednego z najtaniej administrowanych Urzędów w Polsce. W czasie sprawowania przez niego funkcji starosty m.in. wybudowano i odnowiono wiele dróg, oraz budynków użyteczności publicznej, podjęto realizację programu termomodernizacji i e-administracji, uruchomiono Warsztaty Terapii Zajęciowej dla niepełnosprawnych oraz przejęto na własność powiatu kompleks szpitalny „Juliusz” w Rybniku. Stale pozyskiwane są pieniądze ze źródeł zewnętrznych, co umożliwia wykonanie szeregu inwestycji powiatowych.

return to top