Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
absolwent
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Krzysztof Pieczyński - Nasi Absolwenci

Jest absolwentem politologii na Wydziale Nauk Społecznych. Od 2014 roku jest Radnym Miasta Katowice. Ukończył specjalności: polityka samorządowa i regionalna oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Od 2007 roku był pracownikiem Urzędu Miasta Katowice, gdzie zajmował się organizacją najważniejszych imprez odbywających się w mieście. Działa w Forum Samorządowym i Marcin Krupa.

Od najmłodszych lat jest wielkim miłośnikiem sportu, a w szczególności piłki nożnej. Reprezentował barwy katowickich klubów takich jak: Podlesianka Katowice, MK Górnik Katowice, KS Rozwój Katowice, Silesia 2000 Katowice i przede wszystkim GKS Katowice. Po kontuzji założył Agencję Sportową, która pomaga piłkarzom w prowadzeniu sportowych karier. Swoją pracę zawodową również związał ze sportem. Jego dodatkowym zajęciem jest prowadzenie różnych imprez. Prowadził m.in.: turnieje piłkarskie, prezentacje drużyn, gale sztuk walki, wybory Miss, konferencje prasowe  oraz wiele aukcji i imprez charytatywnych. Udziela się również charytatywnie wspomagając katowickie domy dziecka, szpitale oraz organizacje społeczne.

W Plebiscycie „Dziennika Zachodniego” i portalu „Naszemiasto.pl” wybrany został Liderem Roku 2014 w Katowicach. A w plebiscycie na Najlepszego Radnego Katowic 2016 roku zajął pierwsze miejsce.
Jest Radnym Rady Miasta Katowice. W kadencji 2018-2023 został wybrany przewodniczącym Komisji Kultury, Promocji i Sportu oraz Wiceprzewodniczącym Komisji Edukacji . Jest również członkiem Komisji Rozwoju Miasta, Komisji Górniczej oraz Komisji Infrastruktury i Środowiska.

return to top