absolwent

Plebiscyt „Absolwent z Pasją” – Mariusz Klockowski absolwentem czerwca

W ramach Plebiscytu „Absolwent z Pasją” wybrano absolwenta czerwca, którym został Mariusz Klockowski, absolwent politologii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego. Celem plebiscytu jest promowanie absolwentów UŚ, których wyróżniają niezwykłe pasje. Tytuł jest wyróżnieniem absolwenta za jego zainteresowania, którym oddaje się z pełnym zaangażowaniem, a także za aktywną, wyróżniającą się i znaczącą działalność społeczną oraz za osiągnięcia indywidualne w zakresie działalności kulturalnej, naukowej lub w sporcie. Do 15 lipca 2013 r. przyjmowane będą zgłoszenia do tytułu absolwenta lipca. Po wyłonieniu ostatniego absolwenta miesiąca, jesienią 2013 r. uruchomione zostanie głosowanie online, w którym swój głos będą mogli oddać wszyscy członkowie społeczności akademickiej UŚ. Na podstawie oddanych głosów komisja plebiscytowa wyróżni jednego z absolwentów tytułem „Absolwenta z Pasją”.

Mariusz Klockowski ukończył politologię (specjalność: komunikacja społeczna i dziennikarstwo) na Wydziale Nauk Społecznych. Obronił pracę dyplomową na temat kierunków rozwoju współczesnego dziennikarstwa obywatelskiego w Polsce. Za najważniejsze osiągnięcia z okresu studiów uważa działalność w Studenckim Studiu Radiowym Egida oraz udział w konkursie dziennikarskim „Poławiacze Pereł”. Do ważnych wydarzeń z okresu po studiach Mariusz Klockowski zalicza m.in. prowadzenie wydarzeń o charakterze uniwersyteckim: I Biegu Radia Egida, Majówki z UŚ i II Pikniku Absolwentów. Mariusz Klockowski zapytany o pasje przyznaje, że wszystko, w co się angażuje, z czasem staje się jego pasją. Tak było w przypadku Studenckiego Studia Radiowego Egida, gdzie udzielał się w czasie studiów II stopnia. Pasją Mariusza Klockowskiego jest szeroko pojęte dziennikarstwo, co wolontariat w radiu Egida dodatkowo pogłębił: jeszcze przed końcem studiów dał możliwość rozwoju zawodowego, zdobycia bezcennego doświadczenia i odkrycia w sobie ukrytych talentów. O tym, jak radio wpływa na życie codzienne, opowiada sam absolwent: „Prowadzenie codziennych serwisów wiadomości na antenie Radia Egida tak bardzo weszło mi w krew, że wykorzystuję każdą chwilę do ćwiczenia dykcji i intonacji, bez różnicy, czy akurat stoję w korku między moimi rodzinnymi Tychami a Katowicami, czy też jadę autobusem na Osiedle Akademickie w Ligocie, czy jestem na imprezie ze znajomymi”.

Mariusz Klockowski uważa, że każde miejsce jest dobre na rozwijanie swoich pasji i każdy moment życia jest idealny na odkrywanie kolejnych, jednak największą jego pasją jest poznawanie takich ludzi, którzy zarażają optymizmem i pozytywnym myśleniem. „Uwielbiam przebywać w otoczeniu takich osób, bo sam taki jestem: energiczny, wesoły i roześmiany. Niektórzy twierdzą, że głośny i zaraźliwy śmiech to moja wizytówka” – przyznaje. Mariusz Klockowski podkreśla, że wielką radość czerpie ze zdobywania szczytów, lecz oprócz tych górskich ma również na myśli te życiowe, czyli cele, które sobie wyznacza, bo późniejsza satysfakcja z ich osiągania jest dla niego niesamowitym przeżyciem.