Śląskie Centrum Inżynierii Prawa, Technologii i Kompetencji Cyfrowych CYBER SCIENCE

Seminarium online pt. „Data in Smart Factory”

03.12.2021 - 10:34 aktualizacja 26.01.2022 - 11:31
Redakcja: OO
Tagi: seminarium, smart factory

14 grudnia 2021 roku o godz. 14.30 odbyło się seminarium online pt. „Data in Smart Factory. Legal Aspects Personal Data Protection, Automated Decision Making and Explainability of AI”, które poprowadziła dr Gabriela Bar.

Spotkanie poświęcone było prawnym aspektom ochrony danych osobowych, zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji oraz sztucznej inteligencji. Szczegółowy opis seminarium dostępny jest na stronie: www.unive.it. Seminarium odbyło się na platformie Zoom w języku angielskim.

Wydarzenie zorganizowano w ramach projektu MAS4AI.

Dr Gabriela Bar – radca prawny, partnerka zarządzająca w Szostek_Bar i Partnerzy Kancelarii Prawnej, wykładowca na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Entuzjastka nowych technologii, ze szczególnym uwzględnieniem sztucznej inteligencji. Doświadczona ekspertka w zakresie umów elektronicznych, e-commerce, aspektów prawnych wdrożeń systemów IT i ochrony prywatności. Członkini Komitetu Prawnego IEEE w projekcie „IEEE Global Initiative on Ethics of Autonomous and Intelligent Systems”, Stowarzyszenia Prawa Nowych Technologii, Women in AI oraz AI4EU.

Szczegółowe informacje (w języku angielskim)

Materiał filmowy

grafika promująca seminarium dr Gabrieli Bar