• Polish

Dr hab. Katarzyna Gajda-Roszczynialska członkiem Advisory Board

01.07.2022 - 14:33 aktualizacja 01.07.2022 - 14:33
Redakcja: OO

Dr hab. Katarzyna Gajda-Roszczynialska została jako ekspert członkiem Advisory Board w projekcie realizowanym przez EUI Robert Schuman Centre – Center for Judicial Cooperation (Project 101046468 – ODR e-Justice, JUST.4 – Programme and Financial management).

Advisory Board stanowi ciało eksperckie i doradcze w ramach projektu ODR e-Sprawiedliwość, składające się z międzynarodowych ekspertów (teoretyków i praktyków, wśród międzynarodowych ekspertów są m.in. na prof. Johna Zeleznikow z Victoria University, prof. Kevina Ashley z University of Pittsburgh School of Law), prof. Yoshihisa Hayakawa z Rikkyo University, Tokyo), którego rolą jest międzynarodowa ewaluacja grantu i udział w wytyczaniu jego kierunków, uczestnictwo w spotkaniach eksperckich oraz publikacjach.

O projekcie

Partykularne problemy w ramach możliwości rozwiązywania sporów online stawiają wyzwanie stworzenia nieodpłatnego otwartego schematu dostępnego dla każdego, który można łatwo wykorzystać do projektowania i rozwijania platform ODR o otwartym kodzie źródłowym i które będą szybkie oraz tańsze w zastosowaniu lub zmianie względem tradycyjnego rozstrzygania sporów w ramach sądowego wymiaru sprawiedliwości.

Celem programu ODR e-Sprawiedliwość jest postawienie pierwszych kroków w kierunku stopniowej realizacji tego trudnego zadania.

stos gazet

fot. Pexels