• Polish

ICRK „C4RE talks” | Kompetencje organizacyjne i sukces zespołu badawczego

17.05.2023 - 15:12 aktualizacja 07.07.2023 - 13:19
Redakcja: MK

Gościem kolejnego wywiadu na temat wykorzystania kompetencji w zarządzaniu uczelnią był Prof. Richard Griffith z Institute for Cross Cultural Management of Florida Institute of Technology. W swojej pracy naukowej zajmuje się badaniami na temat przywództwa i pracy międzykulturowej. Na jego dorobek składają się publikacje dotyczące międzykulturowych zagadnień zarządzania, zespołów międzykulturowych, a także psychologii organizacji.

Prof. Richard Griffith podczas wywiadu odpowiada na następujące pytania:

1. Co przyczynia się do nawiązywania kontaktów danego badacza z badaczami za granicą?
  2. Co decyduje o dobrej współpracy naukowej?
  3. Jakie własne kompetencje wydają się najbardziej sprzyjać kierowaniu zespołem badawczym?
  4. Kiedy zaczęła się przygoda Profesora ze świadomym budowaniem własnych kompetencji jako badacza?
  5. Jakie są doświadczenia Profesora z kierowaniem międzynarodowymi zespołami badawczymi?
  6. Jakie cechy pozwalają zespołowi w osiągnięciu klimatu zaufania i współpracy?
  7. Co przyczynia się do wzrostu autorytetu lidera zespołu?
  8. Jakie wskaźniki świadczą o rozwoju zespołu?
  9. Jakie kompetencje u członków zespołu Profesor ceni najbardziej?
  10. Które wydarzenie w życiu Profesora było przełomowe pod względem kompetencji jego zespołu?
  11. Jakie kompetencje pracowników sprawiają, że uczelnia jest innowacyjna?
  12. Czy uczelnia, w której pracuje Profesor, aktywnie poszukuje talentów naukowych lub przywódczych wśród osób niepracujących na uczelni?

Wywiad z Prof. Richardem Griffithem prowadzą:

• prof. dr hab. Barbara Kożusznik, Uniwersytet Śląski w Katowicach
  • dr hab. inż. Olaf Flak, niezależny trener i doradca biznesowy

Nagranie zostało dofinansowane w ramach konkursu „Widzialność centrów badawczych” Inicjatywy Doskonałości Badawczej UŚ.

Pliki do pobrania

E-book pt. „Kompetencje organizacyjne i sukces zespołu badawczego” w formacie dokumentu:

Napis C4RE talks

Cykl „C4RE talks” (ang. Comptences for Research Excellence) to prezentacje, rozmowy i spotkania ze znakomitymi ekspertami z całego świata, którzy specjalizują się w tematyce budowania i rozwijania kompetencji. Cykl realizowany jest w ramach działań Interdyscyplinarnego Centrum Rozwoju Kadr.

Wszystkich wywiadów można posłuchać na kanale YouTube ICRK.