• Polish

20.09.2021 - 11:20 aktualizacja 15.06.2022 - 12:56
Redakcja: MK
Tagi: c4re, kompetencje

„Competences and Innovativeness of Universities” to tytuł drugiej części cyklu C4RE talks, w której prof. Martin Euwema z Katolickiego Uniwersytetu Lowańskiego (Belgia) podejmuje temat związków pomiędzy kompetencjami pracowników uczelni a jej innowacyjnością.

W rozmowie uczestniczą eksperci i naukowcy związani z Interdyscyplinarnym Centrum Rozwoju Kadr: dyrektor centrum prof. Barbara Kożusznik, Katarzyna Więcek-Jakubek oraz dr Grzegorz Filipowicz.

Prof. Martin Euwema jest jednym z najbardziej znaczących w Europie specjalistów zajmujących się tematem budowania kompetencji, zwłaszcza w kontekście intraprzedsiębiorczości i dialogu społecznego. Posiada tytuł profesora zwyczajnego z psychologii organizacji, jest przewodniczącym grupy badawczej O2L (psychologia pracy i organizacji oraz profesjonalne uczenie się) oraz współdyrektorem Leuven Center for Collaborative Management. Jego zainteresowania badawcze to przywództwo, zmiana, zarządzanie zasobami ludzkimi, stosunki pracy, zarządzanie konfliktami oraz mediacja. Wykładał na różnych uniwersytetach i w szkołach biznesu na całym świecie. Obecnie jest profesorem wizytującym na uniwersytetach w Kopenhadze, Beijing Institute of Technology (Pekin) i University of Sevilla. Posiada ponad 30-letnie doświadczenie jako konsultant i mediator. W swoich badaniach zajmuje się przede wszystkim: radzeniem sobie ze stresem i konfliktem interpersonalnym w miejscu pracy, łączeniem pracy, nauki i życia prywatnego w środowisku fizycznym, cyfrowym i wirtualnym, współpracą w różnych zespołach, promocją intraprzedsiębiorczości, radzeniem sobie z trudnymi menedżerami, rozwijaniem osobistych kompetencji w budowaniu bezpiecznego i przyjemnego klimatu pracy, umiejętnościami miękkimi, a także tematem kobiet na stanowiskach menedżerskich. Prof. M. Euwema opublikował ponad 150 artykułów i 15 książek. Za swoją pracę akademicką otrzymał nagrodę Weilun Distinguished Visiting Professorship – najbardziej prestiżowe wyróżnienie na Uniwersytecie Tsinghua w Pekinie. Jest także współzałożycielem Leuven Center for Collaborative Management (LCM) i patronem LCM-Student Association – interdyscyplinarnej grupy skupionej na rozwijaniu kompetencji w negocjacjach i zarządzaniu konfliktami.

Prof. M. Euwema i napis: C4RE talks

Cykl „C4RE talks” (ang. Comptences for Research Excellence) to prezentacje, rozmowy i spotkania ze znakomitymi ekspertami z całego świata, którzy specjalizują się w tematyce budowania i rozwijania kompetencji. Cykl realizowany jest w ramach działań Interdyscyplinarnego Centrum Rozwoju Kadr.