• Polish

ICRK „C4RE talks” | Kompetencje zarządzania zespołem badawczym

22.05.2023 - 14:41 aktualizacja 07.07.2023 - 13:07
Redakcja: MK

W tym filmie Prof. Visente Martinez Tur z University of Valencia odpowie nam na kilka pytań związanych z zarządzaniem kompetencjami na uniwersytecie. Prof. Visente Martinez Tur jest profesorem na Uniwersytecie w Walencji w Hiszpanii i koordynatorem programu Erasmus Mundus Joint Master Degree in Work, Organizational and Personnel Psychology (WOP-P). Ma znaczący wkład w psychologię stosowaną i spełnia wszystkie wymagania stawiane członkom IAAP. Przez wiele lat jego główne projekty badawcze dotyczyły organizacji dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, psychologii usług, jakości usług i satysfakcji klienta. Zebrał również wyniki badań dotyczące organizacji trzeciego sektora (non-profit) i zaufania oraz klimatu usług i miał znaczący wpływ na ten ważny obszar i praktykę.

Prof. Visente Martinez Tur podczas wywiadu odpowiada na następujące pytania:

1. Jakie kompetencje musi posiadać badacz, aby otrzymać grant?
  2. Jakie czynniki powodują, że badacz wzbudza zaufanie?
  3. Kiedy zaczęła się przygoda Profesora ze świadomym budowaniem własnych kompetencji lidera projektu badawczego?
  4. Jakie kompetencje Profesor chciałby nabyć w przyszłości?
  5. Jakie cechy są potrzebne do kierowania zespołem badawczym?
  6. Jakie czynniki wpływają na to, że członkowie zespołu badawczego identyfikują się z jego celem?
  7. Kiedy ocena pracy członków zespołu powoduje rozwój zespołu?
  8. Jakie kompetencje Profesora pomagają mu w zarządzaniu zespołem badawczym?
  9. Jakie czynniki zewnętrzne zwiększają kompetencje waszego zespołu?
  10. Jakie kompetencje są cenione na Pana uczelni przez kierownictwo uczelni?
  11. Które z kompetencji pracowników Pana uczelni są regularnie badane przez kierownictwo uczelni?

Wywiad z Prof. Visente Martinez Tur prowadzą:

• prof. dr hab. Barbara Kożusznik, Uniwersytet Śląski w Katowicach
  • dr hab. inż. Olaf Flak, niezależny trener i doradca biznesowy

Nagranie zostało dofinansowane w ramach konkursu „Widzialność centrów badawczych” Inicjatywy Doskonałości Badawczej UŚ.

E-book pt. „Kompetencje zarządzania zespołem badawczym” w formacie dokumentu:

Napis C4RE talks

Cykl „C4RE talks” (ang. Comptences for Research Excellence) to prezentacje, rozmowy i spotkania ze znakomitymi ekspertami z całego świata, którzy specjalizują się w tematyce budowania i rozwijania kompetencji. Cykl realizowany jest w ramach działań Interdyscyplinarnego Centrum Rozwoju Kadr.

Wszystkich wywiadów można posłuchać na kanale YouTube ICRK.