• Polish

ICRK „C4RE talks” | Kompetencje określające naukowy sukces badaczy i badaczek

17.05.2023 - 15:37 aktualizacja 07.07.2023 - 13:08
Redakcja: MK

W tym odcinku wywiadów poświęconych zarządzaniu kompetencjami w uniwersytetach gościmy Prof. Corinnę Peifer z Department of Psychology w University of Lübeck. Jej badania koncentrują się na takich tematach, jak doświadczenie flow, zarządzanie stresem i dobre samopoczucie w pracy. Stosuje koncepcję flow w projektowaniu interakcji człowiek-maszyna. Jest członkiem założycielem European Flow-Researcher’s Network oraz wiceprezesem German Society for Positive Psychology Research (DGPPF).

Prof. Corinna Peifer podczas wywiadu odpowiada na następujące pytania:

1. Jakie czynniki powodują, że badacz publikuje w najlepszych czasopismach?
  2. Kiedy badacz jest najbardziej kreatywny?
  3. Jakie własne kompetencje wydają się Pani Profesor najbardziej sprzyjać osiąganiu wysokich wyników naukowych?
  4. Kiedy udaje się Pani Profesor uzyskać flow w prowadzeniu badań?
  5. Co sprawia, że zespół lubi ze sobą rozmawiać i planować nowe działania?
  6. Gdzie leży przyczyna spójności zespołu ?
  7. Co motywuje członków zespołu badawczego do pracy?
  8. Jakie kompetencje u członków zespołu nie mogą się powtarzać u kolejnych osób, gdyż prowadzi to do problemów w pracy zespołu?
  9. Jakie działania podejmuje Pani uczelnia w stosunku do poszczególnych osób, aby wzmocnić ich kompetencje?
  10. Które kompetencje pracowników Pani uczelni są odpowiednio wynagradzane?

Wywiad z Prof. Corinną Peifer prowadzą

• prof. dr hab. Barbara Kożusznik, Uniwersytet Śląski w Katowicach
  • dr hab. inż. Olaf Flak, niezależny trener i doradca biznesowy

Nagranie zostało dofinansowane w ramach konkursu „Widzialność centrów badawczych” Inicjatywy Doskonałości Badawczej UŚ.

Pliki do pobrania

E-book pt. „Kompetencje określające naukowy sukces badaczy i badaczek” w formacie dokumentu:

Napis C4RE talks

Cykl „C4RE talks” (ang. Comptences for Research Excellence) to prezentacje, rozmowy i spotkania ze znakomitymi ekspertami z całego świata, którzy specjalizują się w tematyce budowania i rozwijania kompetencji. Cykl realizowany jest w ramach działań Interdyscyplinarnego Centrum Rozwoju Kadr.