Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Instytut Biologii, Biotechnologii i Ochrony Środowiska
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Konferencja 8th EUROBIOTECH

28.03.2022 - 14:21 aktualizacja 28.03.2022 - 14:21
Redakcja: Ewelina Malinowska
Tagi: biologia, biotechnologia, eurobiotech, genetyka, inżynieria genetyczna, konferencja, terapie genowe

W imieniu Komitetu Biotechnologii PAN i Komitetu Organizacyjnego Eurobiotech 2022 serdecznie zapraszam Państwa do udziału w konferencji 8th EUROBIOTECH,która odbędzie się w dniach 20-22 czerwca 2022 r. w Krakowie, https://www.eurobiotech.krakow.pl/gb/.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych biologią komórek macierzystych, terapią genową i odkrywaniem leków. Podczas konferencji omówione zostaną nowoczesne narzędzia wykorzystywane w inżynierii genetycznej, takie jak edycja i transfer genów, badania podstawowe i translacyjne w biologii komórek macierzystych oraz nowe metody modelowania chorób i badań leków, w tym poszukiwanie szczepionek przeciwko koronawirusowi. Znaczna część kongresu będzie poświęcona aspektom edycji genów w biotechnologii roślin. 

 

Szczegółowy zakres tematyczny konferencji dostępny na stronie: Sesje8th EUROBIOTECH.

 

Mając na uwadze duże zainteresowanie osiągnięciami biotechnologii medycznej organizatorzy planują dwie sesje w języku polskim poświęcone terapiom genowym i komórkowym (21 czerwca) i osiągnięciom nauki i medycyny w walce z pandemią COVID-19 (na zakończenie konferencji). Obydwie będą transmitowane on-line. 

 

Zaproszenie na konferencję przyjęli i wygłoszą wykłady m.in.  prof. Seppo Yla-Herttuala (Kuopio), prof. Giulio Cossu (Manchester), prof. Alicja Józkowicz (Kraków), prof. Markus Ruegg (Basel), prof. Serena Zacchigna (Trieste), prof. Piotr Trzonkowski (Gdańsk), prof. Eran Perlson (Tel Aviv), prof. Dirk Inze (Gandawa), prof. Krzysztof Pyrć (Kraków) i wielu innych.   

 

PROGRAM dostępny tutaj 

Zapraszamy i zachęcamy do wcześniejszej rejestracji, co umożliwi skorzystanie ze specjalnego, OBNIŻONEGO wpisowego dla doktorantów i jeszcze niższego dla studentów. Formularz rejestracyjny dostępny TUTAJ.

 

 

WAŻNE DATY: 

 

REJESTRACJA:  

Obniżone wpisowe do 24.04.2022 

 

ABSTRAKTY:  

Termin przyjmowania abstraktów: 24.04.2022 

  

return to top