Instytut Biologii, Biotechnologii i Ochrony Środowiska

Rozwiązanie konkursu na stypendium naukowe NCN

21.06.2023 - 13:52 aktualizacja 21.06.2023 - 13:52
Redakcja: Ewelina Malinowska
Tagi: botanika, konkurs, narodowe centrum nauki, NCN, projekt, stypendium
12 czerwca 2023 r. komisja stypendialna przeprowadziła konkurs na stypendium naukowe NCN finansowane w ramach przyznanego projektu badawczego „Wpływ obcych i rodzimych roślin drzewiastych na roślinność i glebę: dwie strony medalu?” (nr umowy UMO-2022/04/Y/NZ8/00057; nr UŚ PN-2302-201), kierowanego z ramienia Uniwersytetu Śląskiego przez Panią prof. dr hab. Barbarę Tokarską-Guzik.

Warunki przystąpienia do konkursu zamieszczono na stronach internetowych Narodowego Centrum Nauki i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach – jednostki będącej członkiem konsorcjum (partner Projektu). Termin przesyłania dokumentów upłynął 31.05.2023, 00:00.

img

Po rozpatrzeniu wniosków nadesłanych przez pięciu kandydatów zgodnie z Regulaminem konkursu, komisja zarekomendowała przyznanie stypendium Pani mgr Kamili Malik (magister w dyscyplinie nauk biologicznych, absolwentce Uniwersytetu Jagiellońskiego), obecnej studentce II roku studiów doktoranckich na Uniwersytecie Śląskim. Gratulujemy!

Kandydatka uzyskała łącznie 5 punktów, w tym 2 pkt. za osiągnięcia naukowe (ust. 1 w pkt. 12 Regulaminu) oraz 3 pkt. za wyróżnienia wynikające z prowadzenia badań (ust. 2 w pkt. 12 Regulaminu).