Instytut Biologii, Biotechnologii i Ochrony Środowiska

Potrzebujemy transformacji energetycznej – i nie tylko; spotkanie z Marcinem Popkiewiczem w ramach KME.

02.09.2022 - 13:54 aktualizacja 02.09.2022 - 13:54
Redakcja: Ewelina Malinowska
Tagi: ekologia, energetyka, klimat, klub myśli ekologicznej
Zapraszamy na 77 spotkanie Klubu Myśli Ekologicznej. Tym razem spotykamy się z Marcinem Popkiewiczem, z którym porozmawiamy m.in. o transformacji energetycznej.

Na żywo spotykamy się 20 września 2022 r. o 17:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sosnowcu (ul. Kościelna 11). Spotkanie możecie też śledzić na naszych kanałach: YouTube i Facebook.

Spotkanie poprowadzą:
  • prof. Piotr Skubała (Wydział Nauk Przyrodniczych, Uniwersytet Śląski)
  • dr Ryszard Kulik (Pracownia na Rzecz Wszystkich Istot)

MARCIN POPKIEWICZ – autor bestsellerów „Świat na rozdrożu”, „Rewolucja energetyczna. Ale po co?”, „Nauka o klimacie” oraz „Zrozumieć transformację energetyczną”. Założyciel i redaktor portali naukaoklimacie.pl i ziemianarozdrozu.pl. Laureat głównej nagrody „Dziennikarze dla klimatu 2015”, „Economicus 2016” za najlepszą książkę szerzącą wiedzę ekonomiczną oraz „Promotor Energetyki Odnawialnej 2016”. Wraz z zespołem redakcji „Nauka o klimacie” laureat przyznawanej przez MNiSW oraz PAP nagrody „Popularyzator Nauki 2017”. „Lider edukacji o zrównoważonym rozwoju” magazynu Forbes w 2022 r. Przewodniczący Komitetu Monitorującego projektów z zakresu Europejskiego Zielonego Ładu w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju.

Spotkaniu będzie towarzyszyć promocja najnowszej książki gościa: „Zrozumieć transformację energetyczną” (Wydawnictwo Sonia Draga Post factum 2022).

ORGANIZATORZY:
  • Klub Myśli Ekologicznej