Instytut Fizyki im. Augusta Chełkowskiego

Co robić po studiach STEM – spotkanie z absolwentami

11.04.2024 - 12:20 aktualizacja 11.04.2024 - 12:50
Redakcja: agnieszka jankowska 45315

W ramach cyklu: Śląsk Zagłębiem Nowych Technologii | Miasto Region Akademia| Europejskie Miasto Nauki

Zapraszamy na niepowtarzalne spotkanie z naszymi wyjątkowymi absolwentami, którzy podzielą się swoimi fascynującymi historiami sukcesu po ukończeniu studiów na kierunkach ścisłych. W gronie zaproszonych absolwentów znajdują się głównie studenci polsko – francuskich studiów z nanofizyki prowadzonych od ponad 15 lat przez Instytut Fizyki UŚ wspólnie z Uniwersytetem Le Mans (Francja). Spotkanie to doskonała okazja, by dowiedzieć się od naszych absolwentów, jak wykorzystali swoją wiedzę w praktyce, jak wyglądała ich droga od uniwersyteckiej ławki do sukcesu zawodowego w różnych branżach związanych ze STEM (ang. science, technology, engineering, mathematics).

Jak nasi absolwenci wspominają ten okres studiów, co ich zainspirowało w nauce, jakie wyzwania napotkali i jakie strategie przyjęli, aby odnieść sukces. Jakie mają plany na przyszłość  i jakie wyzwania stoją przed nimi obecnie ? W jakiej gałęzi branży STEM znaleźli swoje miejsce ? Jakie wskazówki mają dla przyszłych kandydatów na studia, przyszłych naukowców oraz wszystkich, którzy swoje marzenia i plany wiążą z szeroko pojętą dziedziną STEM. Jak wykazują badania w dobie rozwoju sztucznej inteligencji w przyszłości na rynku pracy najwięcej perspektyw będą miały osoby z wykształceniem technicznym i inżynieryjnym np. programista, biomedyk, chemik, fizyk, analityk danych czy inżynier środowiska. Warto zatem skorzystać z cennych wskazówek i inspirujących opowieści naszych wyjątkowych absolwentów.

Data wydarzenia: 17 kwietnia 2024 r.

Gdzie: Wydział Nauk Ścisłych, kampus chorzowski, 75 Pułku Piechoty 1A, 41-500 Chorzów,

Sala multimedialna: S/0/17

Prowadzenie: dr hab. Anna Bajorek, prof. UŚ

Formularz zapisu: https://formularze.us.edu.pl/form/index/5107