Instytut Informatyki

Spotkanie Zespołu Projektowego Future IT Professionals Education in Artificial Intelligence

13.10.2022 - 17:51 aktualizacja 13.10.2022 - 22:05
Redakcja: Tomasz Orczyk
FITPED AI

W dniach 6-7 października 2022 r. na Uniwersytecie Śląskim, Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji w Cieszynie odbyło się spotkanie Zespołu Projektowego Future IT Professionals Education in Artificial Intelligence (w skrócie FITPED AI) zorganizowane przez koordynatora projektu z ramienia Uniwersytetu Śląskiego dr hab. Eugenia Smyrnova-Trybulska prof. UŚ.

W spotkaniu uczestniczyła dr hab. Małgorzata Przybyła-Kasperek, prof. UŚ pracownik Instytutu Informatyki.

W projekcie przewidziano stworzenie następujących kursów dotyczących sztucznej inteligencji:

• AI support in programming languages
  • Ethical and social aspects of AI
  • AI introduction
  • Data Preprocessing Techniques
  • Knowledge Discovery
  • Machine Learning
  • Deep Learning
  • Natural Language Processing
  • Leaning Analytics
  • AI in cyber security
  • Recommender systems

Kursy są zaprojektowane tak, aby studenci mogli opanować treść bez wsparcia nauczyciela. Zasoby kursów są dostępne dla każdego wnioskodawcy. Dzięki temu stworzone efekty zwiększą liczbę osób zainteresowanych karierą w AI i wesprą rozwój umiejętności studentów oraz innych osób zainteresowanych nauką zagadnień sztucznej inteligencji.