Instytut Informatyki

Aliaż sztuki i technologii w Instytucie Informatyki

18.02.2024 - 23:48 aktualizacja 19.02.2024 - 00:11
Redakcja: lukaszstrak

Dnia 16 stycznia grupa studentów specjalności Programista Gier Komputerowych oraz studenci I roku Informatyki postanowiła zgłębić tajniki sztuki ewolucyjnej na wystawie zorganizowanej w Instytucie Informatyki. Poważnym wyzwaniem są prace poświęcone grafice utworzonej dzięki algorytmom ewolucyjnym, które powiązane z krzywymi Bezier, dają zaskakujące wyniki. Sztuka ożywiona, bo powstała z prostych obiektów, które jako inicjalne zdjęcia (np zdjęcie kwiatu maku) tworzą kosmiczne obrazy pól makowych, była głęboko dyskutowana. Studenci widzieli ziarenka maku, rozrzucone w przestrzeni. Równie ciekawą dyskusję toczono nad obrazami powstałymi z inspiracji pracami Kandinsky’ego, np. „Abstrakcja”. Sztuka w nowym, abstrakcyjnym wydaniu skonstruowana dzięki nakładaniu się wielu trójkątów, daje nowe spojrzenie na minimalizm z jednej strony i otwartość algorytmiczną z drugiej. Nie byłoby tego wszystkiego, gdyby nie nasi cudowni odbiorcy, którzy nie boją się nowych doznań artystycznych i spodziewają się nowych inspiracji i wyzwań.