Instytut Językoznawstwa

Logopeda i ortodonta. Wspólny pacjent, wspólne działania

27.07.2020 - 10:58 aktualizacja 27.07.2020 - 11:00
Redakcja: beataduda

Konferencja logopedyczno-ortodontyczna pn. Logopeda i ortodonta. Wspólny pacjent, wspólne działania, która odbyła się 17 lipca, choć prowadzona w formule zdalnej, cieszyła się wysoką frekwencją słuchaczy z całego świata.

Podczas konferencji w szerokim zakresie podejmowano tematykę diagnozy i terapii logopedycznej oraz ortodontycznej, zaburzeń, wad zgryzu, połykania, itd. Głównym celem naukowego spotkania było uzgodnienie planu działań naprawczych zmierzających do usunięcia niedostatków w postępowaniu logopedycznym oraz ortodontycznym u osób ze współwystępującymi wadami wymowy i zgryzu.

Dużym uznaniem cieszył się również ekspercki panel dyskusyjny, podczas którego rozmawiano o możliwości i konieczności współpracy logopedów i ortodontów. W panelu uczestniczyły: prof. zw. dr hab. n. med. Beata Kawala, prof. UŚ dr hab. Danuta Pluta-Wojciechowska, dr hab. em. prof. US Barbara Ostapiuk, dr hab. prof. US Liliana Konopska, dr hab. prof. UŚ Irena Polewczyk, dr Barbara Sambor, dr n. med. Małgorzata Kuc-Michalska, dr Izabela Malicka, dr n. med. Małgorzata Gwóźdź-Jezierska, lek stom. Jolanta Jarka.

Honorowy patronat nad konferencją, która dofinansowana została z programu „Doskonała nauka” Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, objął dziekan Wydziału Humanistycznego prof. dr hab. Krzysztof Jarosz.