Instytut Językoznawstwa

Monografia zbiorowa „Corona-Pandemie im Text und Diskurs”

20.11.2023 - 12:03 aktualizacja 20.11.2023 - 12:03
Redakcja: am

Dnia 13 listopada 2023 r. ukazała się niemieckojęzyczna monografia zbiorową pt. „Corona-Pandemie im Text und Diskurs” pod redakcją dr. Mariusza Jakosza, prof. UŚ (Uniwersytet Śląski w Katowicach) i dr Marceliny Kałasznik (Uniwersytet Wrocławski). Publikacja ukazała się w renomowanym niemieckim wydawnictwie Brill: V&R unipress, które znajduje się na liście MNiSW pośród najwyżej punktowanych wydawnictw zagranicznych (tzw. poziom II).

Oryginalność monografii ujawnia się w lingwistycznej refleksji nad ważnym tematem, jakim jest pandemia koronawirusa oraz w ukazaniu różnorodności perspektyw metodycznych współczesnej lingwistyki w efektywnym badaniu rzeczonego zagadnienia. Podjęta tematyka wpisuje się w aktualny nurt pogłębionych badań dotyczących poszukiwania nowych rozwiązań w wymienionym obszarze i otwiera wiele nowych pól badawczych.

okładka książki pt. „Corona-Pandemie im Text und Diskurs”