Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Instytut Pedagogiki

Wyróżniony poster konferencyjny dr Moniki Franii

07.07.2020 - 12:35 aktualizacja 13.07.2020 - 14:13
Redakcja: tomaszhuk

W dniach 22-23.06.2020 odbyła się w Pradze coroczna międzynarodowa konferencja poświęcona technologiom, mediom i edukacji. Z ramienia Instytutu Pedagogiki w spotkaniu wzięła udział dr Monika Frania. W tym roku ze względu na sytuację pandemiczną i zagrożenie Covid-19 wydarzenie odbyło się w przestrzeni wirtualnej na platformie Zoom i dotyczyło właśnie zdalnej edukacji w obliczu koronawirusa. 15th international online conference DisCo 2020: Education in the Age of Covid-19 zorganizowana została przez Centre for Higher Education Studies  and West Bohemia University.

Dr Monika Frania zaprezentowała poster, opisujący transformację jednego z przedmiotów fakultatywnych dla studentów pedagogiki, który w kontakcie bezpośrednim miał zwykle charakter bardzo praktycznego warsztatu. Z powodzeniem udało się jednak przeprowadzić zajęcia zdalnie w modelu synchronicznym i asynchronicznym z użyciem kilku narzędzi i platform online. Poster: “Silesian customs, Slavic legends in early childhood education – optional course for students of Early
School and Pre-school Education. An example of the transition of traditional university course in the face of a Covid-19 pandemic”
uzyskał głosami publiczności  DisCo 2020 Course Award.

return to top