Instytut Pedagogiki

Studentki Pedagogiki o Śląsku dla Łotyszy i Turków

24.11.2021 - 21:29 aktualizacja 24.11.2021 - 21:29
Redakcja: tomaszhuk

W piątek 19 listopada 2021 roku odbyło się II Spotkanie międzynarodowe uczestników projektu „Innovation and Transformation in Education” realizowanego w ramach programu Erasmus+ w Instytucie Pedagogiki we współpracy z Instytutem Psychologii.

Uniwersytet Śląski w Katowicach gościł zagraniczną delegację naukowców i przedstawicieli gmin z Łotwy, Turcji oraz zaprzyjaźnionego Mikołowa.

Podczas spotkania studentki Pedagogiki: Kaja Orłowska, Ewelina Kulas, Patrycja Ulańska i Anita Bednarz zaprezentowały gościom specyfikę regionu – kulturę, stroje i architekturę śląskich miast. Przygotowały również mini-koncert, czym wzbudziły zachwyt wśród obecnych.

Po części oficjalnej w przestrzeni akademickiej uczestnicy spotkania mieli możliwość odwiedzić Szkołę Podstawową nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Katowicach, gdzie zostali przyjęci przez Dyrektora placówki dr hab. Tomasza Huka oraz wziąć udział w zwiedzaniu Nikiszowca.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania, a także osobom zaangażowanym w jego przygotowanie.

Zespół projektu ze strony UŚ:

Koordynator organizacyjny – mgr Karolina Skop

Koordynator merytoryczny – dr hab. Alina Budniak, prof. UŚ

Członkowie: dr Magdalena Christ (Instytut Pedagogiki), dr Monika Frania (Instytut Pedagogiki), dr Hewilia Hetmańczyk (Instytut Pedagogiki), dr Ewelina Kawiak (Instytut Pedagogiki), mgr Magdalena Marekwia (Instytut Pedagogiki), mgr Zuzanna Neuve-Église (Biuro Ewaluacji i Obsługi Instytutów Wydziału Nauk Społecznych), dr Agnieszka Skorupa (Instytut Psychologii)