Instytut Pedagogiki

Badania naukowców naszego Instytutu w międzynarodowym czasopiśmie Child Indicators Research

27.06.2022 - 19:10 aktualizacja 27.06.2022 - 19:10
Redakcja: tomaszhuk

Interdyscyplinarny zespół badaczek i badaczy z pedagogiki i psychologii, opublikował wyniki badań w międzynarodowym czasopiśmie Child Indicators Research o dużym prestiżu dla obszaru badań w zakresie monitorowania praw dziecka i dobrym IF (2.420). Publikacja  artykułu realizowana  była w ramach konkursu wewnętrznego w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach – „Swoboda badań”.  Artykuł pt. Subjective Well‐Being of Primary and Secondary School Students During the COVID‐19 Pandemic: A Latent Profile Analysis ukazuje zróżnicowane wzorce satysfakcji z różnych obszarów życia wśród dzieci i młodych ludzi, oraz ich predyktory. Badania projektowane były od czerwca 2020 roku i zrealizowane na dużej próbie dzieci i młodzieży (ponad 4500 uczestników uczniów szkól podstawowych i ponadpodstawowych w wybranych gminach w województwie śląskim z którymi Uniwersytet Śląski poprzez Instytut Pedagogiki zawarł umowy o współpracy badawczej). Badania  przeprowadzono na przełomie 202/2021 podczas II fali pandemii COVID-19.

Publikacja jest dostępna pod linkiem: https://rdcu.be/cQoSq